2 weken geleden deed ik een fietstocht rond Gorp en Roovert (fietsroute Kempische landgoederen http://www.kempischelandgoederen.nl/de- ... rp-roovert), erg mooi overigens.
Ik droeg een dikke katoenen shirt. Ik voelde iets op mijn rug: ik voelde een bolletje dat niet wegvloog (geen wesp of mug)In paniek schudde ik heftig met mijn shirt. Na 2 dagen kwam er een hard schijfje op mijn rug zoals indertijd bij mijn tekenbeet.
Daarna kwam pijn opzetten. Er kwamen korstjes op de beet, dus mijn huisarts nam geen risico en schreef enkele dagen ab voor maar ik voelde mij nog flink belabberd. Waarschijnlijk is het toch een dazenbeet geweest want die steken blijkbaar door kleding. Het harde knobbeltje is weg maar de pijn blijft nog.
Aan iedereen: dazen kunnen ook ziektes overbrengen, inclusief lyme. Ze steken door kleding en voelen zich aangetrokken door donkere kleding. Dus in het vervolg: allen in het wit op de fiets..
dazen en steekvliegen
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast