En een heleboel afrikaantjes en citroenplanten planten.(hennep kan ook nog

Hier hebben insecten ook een gruwelijke hekel aan, er komt van afrikaantjes, hennepplanten en van citroenplanten een vreselijke geur vanaf waar insecten een hekel aan hebben.
Ik spray onze overbevolkte teken tuin om de 6 mnd in en het helpt wel.
The genus Rhipicephalus includes the brown dog tick and the brown ear tick. They are mainly found on mammals and sometimes on birds or reptiles.
Teken bevinden zich niet alleen in bossen buiten de stad, maar ook in stadsparken en plantsoenen in de stad. Dat blijkt uit onderzoek van de GGD regio Utrecht, waarbij 27 plekken in de bebouwde kom zijn gecheckt.
'Zolang de bodem vochtig genoeg is en er dieren zijn waar ze hun bloed vandaan kunnen halen, kunnen ze overleven.'
Op zeventien plaatsen werden de spinachtige beestjes aangetroffen. Dat zijn vooral plekken die intensief door spelende kinderen worden gebruikt en waar mensen hun hond uitlaten. ,,Het is de eerste keer dat we binnen de bebouwde kom controleerden op teken'', zegt arts infectieziektebestrijding Diederik Brandwagt van de GGD. ,,Het is dus lastig te zeggen of dit iets nieuws is.''
Van de gevonden teken in de bebouwde kom droeg elf procent de bacterie borrelia bij zich. Een beet van een teek met deze bacterie kan de ziekte van Lyme veroorzaken. De kans op besmetting is echter klein: verschijnselen van de ziekte bij een willekeurige tekenbeet treden op in zo'n drie procent van de gevallen.
Voorlichting
Teken zijn niet gebonden aan een vaste plek. ,,Via vogels en andere dieren verplaatsen ze zich. Als ze eenmaal een geschikt leefmilieu vinden, blijven ze zitten'', aldus Brandwagt. Die plek kan midden in de stad zijn. ,,Zolang de bodem vochtig genoeg is en er dieren zijn waar ze hun bloed vandaan kunnen halen, kunnen ze overleven. De gevonden teken zaten vooral in en rond bosjes. Op paden en op grasvelden lopen bezoekers vrijwel geen risico.''
Het is onduidelijk welke maatregelen op lokaal niveau genomen kunnen worden om het gevaar op besmetting te voorkomen. ,,Mensen moeten in ieder geval weten dat er mogelijk teken in de bebouwde kom zitten. Goede voorlichting is van belang. Van een natuurgebied weten mensen dat ze er kunnen zitten, maar weten ze dat ook van een stadspark?'' Hier is volgens Brandwagt een rol weggelegd voor gemeenten.
'Amersfoort werkt ook mee aan een vervolgonderzoek waarbij wordt getest of er een verschil is in aantal teken tussen een vrij stuk gras en gras met bladeren.'
Controle Park Randenbroek
Amersfoort werkte mee aan het onderzoek. ,,Park Randenbroek is een van de locaties waar is gecontroleerd'', vertelt woordvoerder Otto van der Leest. ,,Amersfoort werkt ook mee aan een vervolgonderzoek waarbij wordt getest of er een verschil is in aantal teken tussen een vrij stuk gras en gras met bladeren.''
In Baarn onderzocht de GGD of er teken in de Pekingtuin zaten. Dat bleek niet het geval. Dat zegt echter niks over hoeveel er elders in Baarn zijn en of ze er in de toekomst zullen voorkomen, stelt de gemeente. Ook in Bunschoten werden door de GGD monsters genomen, maar geen teken aangetroffen.
Informeren
In andere gemeenten werd geen onderzoek naar teken gedaan. De gemeenten doen wel aan voorlichting. ,,Wij doen dat via al onze gemeentelijke informatiekanalen'', laat Peter Koelewijn van gemeente Bunschoten weten. ,,Die kanalen zijn zowel online als offline: via huis-aan-huisbladen, social media en onze website.''
De gemeente Soest voorziet inwoners van informatie via de informatiepagina van de Soester Courant. ,,En we hebben interne voorlichting gegeven'', zegt Mark Kokos. ,,Aan medewerkers die in de buitenruimte werken.''
De gemeente Nijkerk is het minst actief wat betreft voorlichting: ,,We hebben een aantal keren tweets van het RIVM gedeeld'', vertelt woordvoerder Janneke Strijk.
Zachte winter
Leusden zocht de samenwerking met lokale partners als scholen en kinderdagverblijven. ,,We hebben hen gevraagd hier extra aandacht aan te besteden via social media, nieuwsbrieven, Facebook en Twitter'', zegt Joke van der Werf.
Het tekenseizoen duurt van maart tot oktober. ,,Maar, we hebben een zachte winter gehad en dat betekent dat teken het hele jaar actief kunnen zijn'', waarschuwt Brandwagt. ,,Ik adviseer mensen tekenradar.nl te raadplegen voor de meest actuele informatie.''
Lees artikel verder op http://www.tekenbeetziekten.nl/wp-conte ... -web-1.pdfDoor Fedor Gassner, bioloog en tekenexpert, Gassner Biologisch Risico Advies, http://www.gassneradvies.nl
In onderstaand artikel zijn o.a. tips te vinden hoe om te gaan met teken in de tuin. Verder lees je hoe je teken in je tuin zoveel mogelijk kunt voorkomen.
"Tekenbeten in de tuin zijn meer algemeen dan men denkt. Al jaren blijkt dat ten minste één op de drie tekenbeten die mensen via de website tekenradar.nl rapporteren in de tuin werd opgelopen. Misschien is dit ten dele een verklaring van het feit dat één op de drie mensen met de ziekte van Lyme nooit een tekenbeet heeft gezien. Enerzijds kan dit komen doordat mensen categorisch de grootte van een teek overschatten: een teek is meestal niet groter dan een plat maanzaadje. Aan de andere kant kan het zijn dat men überhaupt niet op zoek is geweest naar teken, want wie doet nou een tekencheck na bezoek aan de tuin?...."
Terug naar “Artikelen en Linkjes”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten