Pagina 1 van 1

Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Do 05 Nov 2015, 17:31
door mia
Ik heb een nieuwe antibiotica: clarithromycine.

Nu had ik azytromicine 500 mg 4 dagen en 3 dagen pauze voor 9 weken.
Vandaag heb ik de laatste azytromicine genomen

Maandag wou ik starten met de clarithromycine.

Nou belde de apotheek net even dat je het beter niet kon combineren ivm hartritmestoornis. Dus ik zei ja ik heb een pauze van 3 dagen
.
Toen zei ze een pauze van 4 dagen is oke bij kortdurend gebruik.
Maar ik heb het dus 2 maanden gebruikt. Zou dat kortdurend zijn? Apotheker wist het niet.

Mijn arts die last steeds pauzes in en omdat ze me per ongeluk dubbel voor had geschreven dacht ik; ik neem gewoon door ipv haar 4 weken aangerade pauzes. Wil volgens ilads werken dus 3mnd achtereenvolgens.

Weet iemand hier iets over? Ben n beetje bang..
Had gehoopt gewoon nog n paar weekjes doxycycline te krijgen. Maar is het een eng antibiotica:(

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Do 05 Nov 2015, 19:19
door Sproetje
Hoi Mia,

Welkom hier op het forum,

mia schreef:Mijn arts die last steeds pauzes in


Ik denk dat je arts dat niet voor niets zo doet.
Het kan gebruikelijk zijn om te pulsen tijdens de behandeling tegen lyme.

Verder denk ik dat het verstandig is om contact met je arts op te nemen en dit met hem/haar te gaan bespreken.
Wij zijn geen artsen, en jouw arts kent je situatie en je constitutie beter.

Had je het niet besproken met je arts dat je zoals de ilads richtlijnen behandeld wilde worden?

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Do 05 Nov 2015, 19:34
door mia
Jawel maar dan zegt ze nee.
Ze last als steeds pauzes in van 3 dagen en dan 4 dagen azytromicine. Dat heb ik steeds gedaan.
Maar dus geen 3 weken pauze zoals ze voorstelde.
Ik ga haar er niet over bellen want dan zegt ze 3 weken pauze en dat is veel te veel als je naar ilads kijkt.
Na deze 3 mnd wil ik in 4 weken pauze kijken hoe het gaat en dan evt 4 weken antibiotica enz.

De apotheker zei 4 dagen. Heeft iemand hier toevallig ervaring mee?

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Do 05 Nov 2015, 23:43
door hope
Sorry, maar ik denk toch dat het beter is naar jouw behandelaar te luisteren, i.p.v. zelf te gaan dokteren. Misschien doet hij/ zij dat voor de hartritmestoornis?
Ikzelf heb nu ( na 10 maanden onafgebroken een combi van telkens 2 soorten ab) nu ook een pauze van 3 weken.
Bij mij is het voor mijn darmen...
Ik vind het ook lang, maar heb hem daarvoor een mail gestuurd. Ik wacht nu op het antwoord.
Kan jij niet in een mail vragen of jouw pauze niet korter mag?

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Vr 06 Nov 2015, 00:23
door mia
Ja ik heb dat gevraagd en haar redenatie is dat ze dan pulst. 4 weken is de cylus van de bacterie.

Maar de meeste ilads arsten raden aan eerst 3 mnd achtereen antibiotica en dan 4 om 4. Dit wou zij niet volgen en omdat ik vab de lyme af wil ben ik dus zelf gaan dokteren. Ga nu een apotheker om advies vragen.

Wellicht zijn hier nog mensen die eenzelfde overstap hebben gemaakt? Azytromicine naar clarithromycine?
Overstap zithromax naar clacid (merknamen)

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Vr 06 Nov 2015, 00:31
door mia
Hope,

Ik had 5 weken minocycline toen 2 maanden pauze :shock:
Toen 6 weken azytromicine en toen wou ze weer 4 weken pauze :?:
Doel was om me daarna weer minocycline te geven maar dat is uiteindelijk clacid geworden.

Ik krijg haar zowat nooit aan de tel ze vergeet mn recepten enz. Toen gaf ze per ongeluk een dubbel recept dus dacht ik mooi, dan verleng ik de kuur azytromicine.

Maar goed de vraag is nu een beetje..wat is de halfwaardetijd of nog beter de totale uitscheiding na een kuur van 9 weken met steeds 4 dagen azytromicine en 3 dagen niet.

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Vr 06 Nov 2015, 03:22
door VerlorengezondheidM
@Mia,

Allereerst van harte welkom op het Lymeforum :-)

Ik heb met de AB-kuur ook 4 op 3 af voorgeschreven gekregen van mijn Lyme-specialist. Samen met Fasigyn(werkzame stof is Tinidazol), dit is tegen parasieten en ik meen ook tegen schimmels, natuurlijke versterker Chininsulfat om de AB extra te versterken en Toxaprevent Pure (zeoliet) FROXIMUN.

Overstap van Azytromicine naar Clarithromycine daar heb ik niks van gemerkt, bij beide veel Herxheimer reacties en nog meer vermoeidheid als dat ik al had.

Echter de minocycline deed zijn werk tot diep in mijn hersenen, althans zo heb ik dat ervaren, dit is tot nu toe de enige AB soort die dat bij mij kon bewerkstelligen.

Groetjes VGM

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Wo 11 Nov 2015, 13:19
door Josie
Mia,

Op http://www.farmacotherapeutischkompas.nl staan de eigenschappen van medicijnen zoals halfwaardetijd, interacties etc.
Waarschuwingen bij azitromycine gaan vaak over de verlenging van de QT-tijd, of dit het is kan je navragen aan de apotheker.

Als het hier om gaat moet je eigenlijk voor de zekerheid eerst een ECG laten maken, kan soms al bij wat grotere huisartsenpraktijken of anders in een ziekenhuis. Je kan meestal meteen via de huisarts terecht (als je zegt dat je last hebt van je hart) en het kan in 5 minuten. Hiervan vraag je een kopie, zodat je ook zelf kan kijken en zorgvuldiger kan kijken dan degene die het ECG uitvoert en interpreteert.

Hier staat de QT tijd ook op, het gaat om de QTc, dat is de gecorrigeerde QT tijd. Op http://nl.ecgpedia.org/ is te vinden wat normaal is. Bij medicijnen die de QT tijd verlengen is een ruime marge nodig.

Ik heb eerder azitromycine en fluconazol (op voorschrift) tegelijk genomen. Ondank dat mijn QTc goed was, kreeg ik daar wel korte tijd hartkloppingen van. (hartritmestoornissen had ik al)
viewtopic.php?f=37&t=542&start=10#p4920
Als er 2-3 dagen tussen de innames zit dan heb ik nergens last van.

Josie

Re: Overstap azitromycine naar claritromycine gevaarlijk?

Geplaatst: Zo 15 Nov 2015, 22:36
door mia
Bedankt voor alle reacties. Ik mocht overstappen naar cefuroxime/zinnat. Omdat ik aankaarte samen met de apotheek dat de ab's veel op elkaar leken.
Wie weet dat in clarithromycine na deze 30 dagen zinnat nog zal proberen. Wil hierna wel 4 weken pauze inlassen. Zit dan op 3 mnd ab gebruik. Als ik me beter voel gebruik ik helemaal niks natuurlijk.

Toch vind ik het maar een eng antibioticum met die hartklachten.

Hoe merkte jij dat de minocycline daadwerkelijk wat in je hersenen deed 'verlorengezondheid'?