Het ontstoken brein

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Het ontstoken brein

Berichtdoor Roxy » Di 11 Nov 2014, 13:54

Informatie Stichting Tekenbeetziekten 5 nov 2012: Lyme-onderzoeker en psychiater Dr. Hans Klein in Labyrint.
Neuro-wetenschapper en psychiater Dr. Hans Klein is woensdag 7 november te zien in het wetenschappelijk programma Labyrint.
Het programma begint om 20.55 uur.
Dr. Hans Klein richt zich op onderzoek naar en behandeling van psychiatrische klachten als gevolg van Neuroborreliose (Ziekte van Lyme) ontstaan na een tekenbeet.

TV uitzending Labyrint 7 november 2012 'Het ontstoken brein' http://www.wetenschap24.nl/programmas/l ... brein.html
Hans Klein kaart bij de napraatsessie http://www.wetenschap24.nl/programmas/l ... brein.html bij 23.43 minuten herpes, spirocheten, syfilis en ook de bacterie Borrelia burgdorferi (Bb) veroorzaker van de ziekte van Lyme aan die in allerlei organen kunnen zitten.

15 mei 2014 https://www.facebook.com/GroepMEDenHaag
'Dr. H. Klein, psychiater verbonden aan het UMCG, kreeg de gelegenheid een indrukwekkende powerpoint-presentatie te geven, gebaseerd op een nog warm Japans (en ook eigen, maar de Japanners waren hem net voor) onderzoek waarbij duidelijk infecties in de hersenen zijn aangetoond. Biomedischer verklaring van cognitieve en andere verstoringen kan er welhaast niet zijn'
'ME-patiënten luchten hun hart bij Kamerleden' http://www.refdag.nl/nieuws/politiek/me ... n_1_827440
'Op dezelfde golflengte zat ook dr. Hans Klein, als psychiater en wetenschappelijk onderzoeker werkzaam in het Universitair Medisch Centrum Groningen. Hij kenschetste ME aan de hand van PET-scans, gemaakt in het kader van recent onderzoek, als een „neuro-inflammatoire aandoening.” Er zijn volgens hem aanwijzingen voor een chronische ontsteking van het brein. „Bij ME is de thalamus aangedaan”, aldus Klein. „Dat is een belangrijk schakelcentrum voor de coördinatie van emoties, gedrag en gevoel.'

Ik blijf benieuwd of hij ook verschillen heeft gevonden bij ME-patiënten en bij Lyme-neuroborrelise patiënten wat de neuroinflammatie/ hersenontsteking en plaatsen in de hersenen betreft.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Troptard
Berichten: 222
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:44
Locatie: België Ardennen

Re: Het ontstoken brein

Berichtdoor Troptard » Di 11 Nov 2014, 14:07

Interessant ! Tnx voor de tip ;)

Zelf denk ik dat er twee fysieke oorzaken zijn,eerst door totale ontregeling van ons systeem met oa verstoring aanmaak van de nodige stoffen om ons brein optimaal te laten werken
En effectief ontsteking van onze hersens,dus toch ! ben benieuwd naar de reportage !


En ik zie nu dat 7 november en de reportage al om is ...zal iets met mijn ontstoken brein te maken hebben ,we kijken online :)
Elke wijze uil begon ooit als uilskuiken

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Het ontstoken brein

Berichtdoor Roxy » Di 11 Nov 2014, 14:55

@Troptard,
Troptard schreef:Zelf denk ik dat er twee fysieke oorzaken zijn,eerst door totale ontregeling van ons systeem met oa verstoring aanmaak van de nodige stoffen om ons brein optimaal te laten werken
En effectief ontsteking van onze hersens,dus toch ! ben benieuwd naar de reportage !
Het is en blijft een interessante materie ;)!
Net als deze site hersenontsteking Lyme neuroborreliose http://www.hersenletsel-uitleg.nl/herse ... ncefalitis
Troptard schreef:En ik zie nu dat 7 november en de reportage al om is ...zal iets met mijn ontstoken brein te maken hebben ,we kijken online :)
De reportage is zelfs al van 2012. Het heeft niet iets met jouw/ons ontstoken brein te maken :D. De reportage blijft interessant en kan zeker online goed worden bekeken.

Op 14 mei 2014 is het Burgerinitiatief 'Erken ME' bij een delegatie van de commissie VWS (het onderwerp staat daarmee nog lang niet op de agenda van de Tweede Kamer) toegelicht door een bekende Belgische ME-Lyme arts en door Dr Klein en hij zou iets belangrijks hebben gevonden d.m.v. onderzoek en PET scans. Je begrijpt ik zat op het puntje van mijn stoel als Lyme patiënt en als ex-ME patiënt :). Misschien zou daarmee duidelijkheid kunnen komen en misschien duidelijke verschillen aantoonbaar kunnen worden tussen de ziekten ME en Lyme? Het is na 14 mei 2014 stil gebleven en jammer genoeg heeft Dr Klein zijn bevindingen (nog?) niet gepubliceerd.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Het ontstoken brein

Berichtdoor Roxy » Di 11 Nov 2014, 15:39

Neuro-inflammatie van patiënten met ME(cvs). Representatieve parametrische PET-beelden van 11C-(R)-PK11195 binding bij een ME(cvs)-patiënt.
AMY, amygdala; CC, cortex cingularis; HIP, hippocampus; MID, middenhersenen; THA, thalamus; en PON: pons. Schaal duidt bindingspotentieel aan. http://www.me-cvsvereniging.nl/sites/de ... 0......pdf
Dr Klein verwees op 14 mei 2014 naar dit Japanse onderzoek en zou hetzelfde hebben gevonden in zijn eigen onderzoek en PET scans?
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~


Terug naar “Algemeen Lyme-borreliose”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten