Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Voor nieuws, actualiteiten en acties specifiek over Lyme-Borreliose.
San233
Berichten: 57
Lid geworden op: Do 18 Dec 2014, 22:47

Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Berichtdoor San233 » Wo 27 Apr 2016, 21:40

Van: http://www.duurzaambedrijfsleven.nl/zorg/14497/test-detecteert-ziekte-van-lyme-voor-tijdige-behandeling

Test detecteert ziekte van Lyme voor tijdige behandeling

26-04-2016 09:23 | Door: Fitria Jelyta

Oostenrijkse wetenschappers hebben een nieuwe test ontwikkeld die de ziekte van Lyme tijdig opspoort en daarmee de effectiviteit van de behandeling van de ziekte vergroot.

De zogeheten Ixodes Kit-test van de Medizinische Universität Wien (MedUni Wien) maakt het mogelijk om inzicht te krijgen in verschillende lichaamscellen, zoals afweercellen. De aanwezigheid van de afweercellen toont aan dat het lichaam is geïnfecteerd met de bacterie Borrelia burgdorferi, de hoofdoorzaak van de ziekte van Lyme.

Met de nieuwe test kunnen de wetenschappers zien of een infectie door de Lyme-bacterie nog actief in het lichaam aanwezig is. Dit maakt het mogelijk om de ziekte tijdig en gepast te behandelen met antibiotica. De Ixodes Kit is naar verwachting in de herfst van 2016 gereed voor klinisch gebruik, stellen de wetenschappers.

Antibioticaresistentie

Volgens de onderzoekers kunnen bestaande tests de ziekte van Lyme niet in een vroeg stadium detecteren. Daarnaast zien veelgebruikte tests een afweerreactie van het immuunsysteem als een teken van infectie die door de Lyme-bacterie is veroorzaakt.

Dit is volgens de onderzoekers echter niet altijd het geval. Zo kan het voorkomen dat patiënten bij wie de infectie niet actief is in het lichaam, toch antibiotica krijgen voorgeschreven. Dat vergroot de kans op antibioticaresistentie in het lichaam.

Tekenbeet

Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) worden in Nederland jaarlijks 25.000 mensen na een tekenbeet besmet met de ziekte van Lyme. De teek raakt besmet met de bacterie als hij bloed zuigt bij kleine (knaag)dieren of vogels die de bacterie bij zich dragen. Wanneer een teek later bloed van mensen zuigt, kan de bacterie worden overgedragen op de mens.


Als het waar zou zijn dat deze nieuwe test een actieve infectie aan kan tonen, dan zou dat ook voor chronische lymepatiënten zeer belangrijk kunnen zijn!

San233
Berichten: 57
Lid geworden op: Do 18 Dec 2014, 22:47

Re: Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Berichtdoor San233 » Wo 27 Apr 2016, 21:55


Gebruikersavatar
VerlorengezondheidM
Berichten: 2569
Lid geworden op: Za 19 Sep 2015, 23:59
Locatie: Tilburg
Contact:

Re: Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Berichtdoor VerlorengezondheidM » Wo 27 Apr 2016, 22:33

Interessant en hoopvol!
Lyme Test Negative?
It Still May Be Lyme Disease!

Na 19 jaar onbehandeld rondlopen met een klinisch ziektebeeld: Chronische Lyme, Q-koorts, Bartonella, Babesia, Anaplasma, Chlamydia, Mycoplasma, Rickettsia, Yersinia, Coxsackie A16+ B, HHV-6.

GM Greyhoundmum
Berichten: 505
Lid geworden op: Di 17 Nov 2015, 12:05

Re: Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Berichtdoor GM Greyhoundmum » Vr 29 Apr 2016, 16:08

zeker hoopvol als deze test idd accuraat zouden zijn :D :D

Sproetje
Berichten: 3407
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:33

Re: Nieuwe test die actieve infectie aan kan tonen?

Berichtdoor Sproetje » Wo 11 Mei 2016, 15:31

Lijkt me weer iets van: "geld in het laadje"

Iedereen wil nu ineens testen gaan ontwikkelen lijkt het wel.
Hovius en het RIVM zijn er mee bezig.
Nijmegen is er mee bezig:
https://www.radboudumc.nl/Zorg/Ziektebe ... /Lyme.aspx

Zal me wat worden met al die testen, het is nu al dat labs in Nederland verschillende Elisa testen gebruiken.

Laat ze eerst maar eens de testen standaardiseren, zodat dat iig geregeld is.
En laat ze aub de hoog specifieke banden terug stoppen in de Western Blot, wanneer gaat een keer iemand zich daar mee bemoeien, dat zoiets schandelijk is, ipv steeds maar weer andere testen op de markt brengen.

Eva Sapi heeft ooit een goede test ontwikkeld, maar deze kon geen doorgang krijgen:

http://www.lymenet.nl/forum/viewtopic.php?f=8&t=8432


Terug naar “Nieuws, Actualiteiten en Acties”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten