Coronavirus (COVID-19)

Voor algemene onderwerpen over gezondheid die niet te maken hebben met Lyme-Borreliose.
Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Roxy » Za 20 Nov 2021, 19:53

Sproetje schreef:Nog even over alle cijfers

Dr. Marc Jacobs geeft in dr Kelder en Co een toelichting op de coronacijfers en de stijgende sterftecijfers. Is een toename te verklaren door het coronavirus, of is er ook nog iet anders aan de hand?
https://www.nporadio1.nl/fragmenten/dr- ... onacijfers

Echt de moeite waard om even te luisteren.
@Sproetje, covid-19 zal slachtoffers maken bij de mensen (jong tot oud) die geen goede gezondheid hebben, of bij de mensen
(jong tot oud) die onderliggende aandoeningen hebben of bij de mensen (jong tot oud) die in de risico groepen zitten; Bron https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/risicogroepen, of bij de mensen die een hoge leeftijd hebben 70-80 plus zij hebben een sterk verminderde weerstand het 'dorre hout' als Zwagerman eerder noemde.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Sproetje
Berichten: 3407
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:33

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Sproetje » Za 20 Nov 2021, 23:07

Voor alle lymies is het wel oppassen hoor
Dit stukje gaat over hoe een griepvaccin werkt bij muizen met borreliose
Als je het leest vraag je je af of mensen met lyme eigenlijk al na 4 weken weer opnieuw gevaccineerd zouden moeten worden, gezien de werkzaamheid dan
Je zou je zelfs kunnen afvragen of een corona vaccin voor lymies eigenlijk wel nut heeft.

https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 67252/full

[.....]
Interestingly, Hastey et al. (2014) also provided evidence that Borrelia infection itself may have broader immunosuppressive effects. They tested this by using influenza virus vaccination as a tool to study TD antibody responses. Two groups of mice were influenza-vaccinated, with one group being infected with B. burgdorferi while the other was not. For the first 3 weeks, both groups of mice produced similar amounts of influenza-specific IgG. However, by 4 weeks, and until the study ended at 26 weeks, the B. burgdorferi-infected animals made significantly less influenza-specific IgG than the uninfected mice. By 9 weeks post-infection, there were far fewer influenza-specific antibody-secreting cells in the bone marrow of the Borrelia-infected animals compared to uninfected influenza-vaccinated mice (Elsner et al., 2015). This finding engenders an intriguing question about whether LD might negatively impact vaccination efficacy.
[.....]

TheoA
Berichten: 202
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:10

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor TheoA » Zo 21 Nov 2021, 06:54

"Veroorzaakt covid-19 wel ‘long covid’? | Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde" https://www.ntvg.nl/artikelen/veroorzaa ... long-covid

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Henriëtte » Zo 21 Nov 2021, 15:22

Laat antivaxers en non-believers een maand meedraaien op intensive care’ ;
Er is maar één manier om de antivaxers en non-believers op betere gedachten te brengen: laat ze een maand meedraaien op intensive care. Dan zien en voelen ze zelf wat het coronavirus betekent voor de zieken én de verpleegkundigen.

https://www.humo.be/meningen/laat-antiv ... ogle.nl%2F

Henriëtte

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Roxy » Ma 22 Nov 2021, 14:20

TheoA schreef:"Veroorzaakt covid-19 wel ‘long covid’? | Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde" https://www.ntvg.nl/artikelen/veroorzaa ... long-covid
@TheoA, kun je toelichten wat de bedoeling is van het plaatsen van het artikel? Vind je dat de ziekten Long Covid, chronische Lyme, chronische Q-koorts & QVS en me/cvs 'aanstellerij' zijn? Je schiet jezelf in de voet met een dergelijke stelling/aanname als (chronische) Lyme ziekte patiënt.

Onderzoeksagenda Q-support 3 september 2021 - Q-koorts en de langetermijneffecten: Q-koorts vermoeidheidssyndroom (QVS) en chronische Q-koorts (CQK); Bron https://www.q-support.nu/wp-content/upl ... NITIEF.pdf
..SYNERGIE MET ONDERZOEK NAAR ANDERE AANDOENINGEN
De onderzoeksagenda voor Q-koorts staat niet alleen. Er zijn meerdere aandoeningen met symptomen die lijken op die van CQK of QVS waar ook geen antwoord op is. Soms worden deze aandoeningen door een infectie veroorzaakt zoals bijvoorbeeld de ziekte van Lyme en Covid-19. En in andere gevallen zoals ME/CS gaat het om aandoeningen waar het immuunsysteem aangetast is. Het is van belang kennis te hebben van en aan te sluiten bij onderzoeksvragen die bij deze aandoeningen zijn geformuleerd, en daar waar mogelijk gebruik te maken van elkaars expertise. Vandaar dat hieronder enkele onderzoeks-agenda’s en breed gedeelde onderzoeksvragen zijn opgenomen. Het geeft aan hoezeer er onderzoek nodig is op dit terrein..
Brief regering
Minister VWS
29 september 2021
Stand van zaken Q-koorts: vervolg financiële tegemoetkoming, resultaat onderzoek COVID en Q-koorts en advies t.a.v. screening; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2021D35775
..Q-support heeft ook –samen met onderzoekers en patiënten– een onderzoeksagenda opgesteld. De onderzoeksagenda (zie bijlage) met als doel de langetermijneffecten van het Q-koorts vermoeidheidssyndroom (QVS) en chronische Q-koorts te onderzoeken is op 3 september 2021 gepresenteerd.

In het tegemoet komen aan de behoeften van Q-koorts patiënten, zoals het herkennen van klachten bij een mogelijke acute of chronische Q-koortsinfectie of het doen van vervolgonderzoek rondom de lange termijngevolgen van chronische Q-koorts, kan deze onderzoeksagenda een belangrijke rol spelen. De agenda levert voor het ministerie van VWS input bij verdere afwegingen omtrent onderzoek op dit terrein. ZonMw kan deze agenda gebruiken bij vervolgprogramma’s op het gebied van infectieziektebestrijding als vervolg op het eerder uitgevoerde onderzoek via Q-support en via ZonMw. Daarbij zal ZonMw ook kijken waar aanknopingspunten te vinden zijn bij lopende onderzoeken naar aanverwante ziekten, zoals ME/CVS en onderzoeksprogramma’s op het gebied van infectiebestrijding en behandeling. Ook zullen enkele onderzoeksvragen mogelijk passen binnen toekomstig onderzoek naar Long COVID..
Stand van zaken 2021
Tweede Kamer
21 september 2021
35 925 XVI - Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport voor het jaar 2022
Memorie van toelichting nr 2; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2021D31851
Subsidies
Ziektepreventie

De minister zorgt op het terrein van de ziektepreventie subsidies (€9,1 miljoen) voor een goede bescherming tegen infectieziekten, preventie van chronische ziekten en de jeugdgezondheidszorg (JGZ) door onder andere te zorgen voor:

..- subsidiëring van het Nederlands Lymeziekte-expertisecentrum dat zich inzet om de preventie, diagnostiek en behandeling van de ziekte van Lyme te verbeteren, waarbij alle betrokken partijen hun eigen inbreng leveren..
..- subsidiëring van de stichting Q-support om patiënten, die na de Q-koorts-epidemie te maken hebben met langdurige klachten, te onder­ steunen, te adviseren en te begeleiden..

..COVID-19
Voor de nazorg van COVID-19 patiënten is door Q-support - met de ervaringen voor de Q-koortspatiënt als basis - een C-support (€3,9 miljoen) ingericht..

Reactie van T.R.V AIOS Radiologie van Adrz; Bron https://www.ntvg.nl/comment/8657
Los van andere bezwaren over de opzet en vraagstelling van dit onderzoek door Franse psychologen, hebben 20 tot 30% van patiënten überhaupt geen seroconversie na COVID-19 (dus Sars-CoV-2 PCR+). Het is ook bekend dat antistoffen vaak dalen tot onmeetbare waarden in de loop van de tijd (recent nog in Lancet dat circa 40% van COVID-19 patiënten 5-6 maanden na opname geen antistoffen meer heeft). Dit is ook de periode wanneer van Long Covid gesproken wordt. Het is dan ook totaal geen geschikte marker (tenzij +) en maakt het onderzoek volledig onbetrouwbaar (en wetenschappelijk niet integer).

Verder is een afwezige antilichaamrespons nota bene gerelateerd aan Long Covid. Al met al dus een kortzichtig artikel waar al een stroom van kritiek op is gekomen. Schadelijk voor patiënten én de beeldvorming over dit ziektebeeld dat het NTvG het hier en op sociale media verspreidt.

Het NTvG had 1 van de >1000 (!) artikelen kunnen delen over aangetoonde schade en immunologische stoornissen in Long Covid patiënten - endotheeldysfunctie, immuundysregulatie, hypometabolisme, perfusiestoornissen, reactivatie van herpesvirussen - de lijst is bijna eindeloos. Dat maakt het zo'n moeilijk probleem.

Maar twijfel zaaien gaat niet helpen.

NTvG zou haar verantwoordelijkheid moeten nemen en dit bericht terug moeten trekken.
Reactie van T.R.V AIOS Radiologie van Adrz; Bron https://www.medischcontact.nl/nieuws/la ... vallen.htm
..Zeer ongepaste titel voor een aandoening waar vele patiënten (C-support schat 10.000-20.000), al tot 1,5 jaar met invaliderende klachten mee thuis zitten; veelal zonder (of sterk verminderd) te kunnen werken, zonder sociaal leven en zonder uitzicht op verbetering.

De strekking dat het gebrek aan “restschade” hetzelfde betekent als “het valt wel mee” is onjuist. Veel patiënten hebben ondanks een normale CT of CRP te maken met o.a. dysautonomie, orthostatische- en inspanningsintolerantie cq post exertionele malaise waardoor ze in het geheel geen normaal leven meer kunnen leiden. Kortom, er zal een groot aantal nieuwe ME-CVS (-like) patiënten voortkomen uit deze pandemie, zoals na elke uitbraak van een nieuw pathogeen. Het is dan ook maar de vraag of zij nog zullen herstellen.

Dit is uiteraard een andere populatie dan patiënten die moeten herstellen van ziekenhuis-opname, post-IC syndroom, myocarditis en andere pathologie die vermoedelijk in dit onderzoek ook tot Long Covid gerekend wordt.

“Ervaringen met andere virusziekten zoals lyme en Q-koorts leren dat deze groep goed is te helpen met een multidisciplinaire aanpak vanuit het biopsychosociale model“ Ook hier plaats ik grote vraagtekens bij. Het is immers bekend dat duizenden patiënten na Q-koorts en met chronische Lyme al jaren met invaliderende symptomen thuis zitten en niet beter worden. Voor hen bestaat geen behandeling.

Al met al doet het artikel ernstig tekort aan de ernst van (chronische) en vaak invaliderende postinfectieuze ziekte, en is het te hopen dat Nederland deze pandemie aangrijpt om deze hele patiëntengroep serieus te nemen, zorg te bieden, en bovenal hoop te geven door te investeren in diagnostiek en behandeling, hetgeen nu volledig ontbreekt. De kans om biomedisch onderzoek te doen bij patiënten die zich in de acute fase bevinden van een zich ontwikkelende ME dient zich nu aan, maar wordt in Nederland nog niet aangegrepen..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Roxy » Ma 22 Nov 2021, 15:52

Rijksoverheid
19 november 2021
Rapport Effectiviteit van COVID-19 vaccinatie tegen ziekenhuis en intensive-care-opname; Bron https://www.rijksoverheid.nl/documenten ... ember-2021

RTL nieuws
21 november 2021
Cijfers: zoveel (on)gevaccineerden liggen met corona in het ziekenhuis; Bron https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederla ... ziekenhuis
..Meerderheid in ziekenhuis niet gevaccineerd
De berekeningen zijn nu aangevuld met cijfers uit de eerste twee weken van november (.docx). In die twee weken zijn 2134 mensen in het ziekenhuis opgenomen, en 331 mensen moesten op de intensive care worden behandeld. 51 procent van die 2134 patiënten die in het ziekenhuis werd opgenomen, was ongevaccineerd.

Per honderd mensen in Nederland zijn er 12 niet gevaccineerd, 3 deels en de rest (85 procent) volledig. In het ziekenhuis zijn ongevaccineerden dus behoorlijk oververtegenwoordigd: 51 procent van de patiënten is niet geprikt. Op de intensive care is dat zelfs 68 procent..
..Kans op ziekenhuisopname 94 procent kleiner
Volgens de berekeningen van het RIVM verkleint een vaccin de kans dat je na een coronabesmetting zo ziek wordt dat je naar het ziekenhuis moet behoorlijk: met maar liefst 94 procent. Dat schrijft het instituut in een nieuw rapport, dat deze week naar de Tweede Kamer is gestuurd.

De kans dat je op de intensive care belandt, is zelfs 97 procent kleiner met een vaccin. En ben je jonger dan zeventig, dan werken de vaccins nóg beter: dan liggen die percentages op 98 en 99 procent..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8141
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Roxy » Ma 22 Nov 2021, 16:36

Sproetje schreef:Voor alle lymies is het wel oppassen hoor
Je zou je zelfs kunnen afvragen of een corona vaccin voor lymies eigenlijk wel nut heeft.
@Sproetje, waar moeten alle Lymeziekte patiënten voor oppassen?
Jouw stelling/aanname is verder niet wetenschappelijk en medisch onderbouwd. De onderzoekers noemen bij hun observatie studie (Opinion article) dat er verder onderzoek/studies met dieren en mensen (klinisch onderzoek, bevestigend onderzoek (RCT)) nodig zijn; Bron https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 67252/full
..These intriguing observations provide an excellent foundation and springboard for further animal and human studies, with the goal of increased understanding of LD pathogenesis, better diagnostics, and ultimately novel and more effective therapeutic options for long-suffering patients..
Kunnen alle (chronische) Lymeziekte patiënten het zich permitteren om corona te krijgen?
Lymevereniging - COVID-19 en lyme: Veelgestelde vragen over COVID-19 en lyme; Bron https://lymevereniging.nl/dossiers/covid-19-en-lyme/
..Gevaar Corona & lyme
Waarom moet ik als chronische lymepatiënt het coronavirus er niet bij krijgen
?
..Het coronavirus kun je naast chronische lyme zeker niet gebruiken. Naast de acute vormen van het virus, wat vooral gaat om infectie van de longen, maar ook infectie van de hersenen en ontsteking van de hartspier komen bij corona voor, kan het coronavirus ook langdurige symptomen geven van verschillende orgaansystemen. Zoals ernstige vermoeidheid, hoofdpijn, spierzwakte, verlies van reuk en smaak, benauwdheid, maar ook neurologische symptomen. Dit is het laatste waar je op zit te wachten, wanneer je al chronisch (ernstig) ziek bent. Houd je dus goed aan de maatregelen..

..Lyme & Vaccin
Moet ik met (chronische) lyme een vaccin nemen tegen het coronavirus
?
..Dit is niet verplicht. Je neemt een vaccin voor jezelf en/of voor anderen.

- Wanneer je chronisch ziek bent kun je extra kwetsbaar zijn voor een ernstiger beloop van corona en misschien ook voor een chronisch beloop. Met een vaccin ben je beschermd tegen het virus en heb je dus meer vrijheid. Door de vaccinatie te nemen is de kans heel veel kleiner dat je zelf COVID-19 krijgt.
- Je zorgt ervoor dat je het virus niet door kunt geven. Wanneer veel mensen het virus niet door kunnen geven, kan het virus niet meer goed rondgaan. Dit betekent dat we in het dagelijks leven op de lange termijn geen speciale maatregelen meer hoeven te nemen, zoals een (gedeeltelijke) lockdown. Men weet echter nog niet zeker of iemand die gevaccineerd is het virus niet toch kan verspreiden. Daarom wordt het zekere voor het onzekere genomen: voor gevaccineerde personen gelden voorlopig dezelfde maatregelen als voor mensen die niet gevaccineerd zijn.

Er zijn patiënten die zich zorgen maken over de bijwerkingen op de lange termijn en de veiligheid van het vaccin. De vraag moet ik wel of niet een vaccin nemen tegen het coronavirus, is een vraag die we voor jou niet kunnen beantwoorden. Dit is een individuele beslissing en afweging die een ieder voor zichzelf maakt. We raden je aan mocht je vragen hebben over de keuze, twijfelen of wil je juist graag het vaccin krijgen, bespreek het met je huisarts of specialist. Waarschijnlijk zullen mensen die een extra risico lopen, door hun huisarts opgeroepen worden voor een vaccinatie..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Henriëtte » Di 23 Nov 2021, 16:42

Wanneer moet je in quarantaine? Dit zijn de regels voor jou en je huisgenoten;
Wanneer ga je in quarantaine?

Als je coronaklachten hebt en nog niet getest bent.
Als een huisgenoot corona heeft.
Als je niet gevaccineerd bent en terugkomt uit een gebied waar je een grote kans had om corona te krijgen.
Als je niet gevaccineerd bent en een melding van de app CoronaMelder krijgt.
Als je niet gevaccineerd bent en nauw contact hebt gehad met iemand die corona heeft (je bent dan in de laatste 24 uur minstens 15 minuten binnen 1,5 meter van deze persoon geweest).


https://www.nu.nl/coronavirus/6169326/w ... noten.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Henriëtte » Do 25 Nov 2021, 12:16

Opgenomen gevaccineerden hebben bijna altijd al medische problemen;
Gevaccineerden die toch besmet raken met het coronavirus, komen die infectie in de meeste gevallen goed door. Als zij wél in het ziekenhuis opgenomen moeten worden, komt dat bijna altijd doordat zij andere medische problemen hebben. Dat zegt Leon van den Toorn, voorzitter van de Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT), donderdag in het AD.

Volgens de longarts hebben opgenomen gevaccineerden vrijwel altijd al last van bijvoorbeeld een afweerstoornis of ernstig overgewicht. Daarnaast bestaat de groep opgenomen gevaccineerden in zijn ziekenhuis veelal uit ouderen met hartfalen of problemen aan hun longen, vertelt hij.

https://www.nu.nl/coronavirus/6169696/o ... lemen.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Coronavirus (COVID-19)

Berichtdoor Henriëtte » Do 25 Nov 2021, 16:03

Horeca en niet-essentiële winkels 17:00 uur dicht;
Longarts: groot misverstand dat vaccins niet werken
Ongevaccineerden die in het ziekenhuis liggen met corona zijn gemiddeld twintig jaar jonger dan patiënten die wel zijn gevaccineerd. En: gevaccineerden die gewoon gezond zijn komen een infectie vrij goed door en belanden tot op heden bijna nooit in het ziekenhuis. Dat stelt voorzitter van de Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT) Leon van den Toorn in het AD.

Hij maakt zo korte metten met het volgens hem 'wijdverbreide misverstand', dat gevaccineerden net zo goed in het ziekenhuis kunnen belanden als ongevaccineerden.

https://www.1limburg.nl/live-horeca-en- ... =section-1

Henriëtte


Terug naar “Gezondheid Algemeen”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 0 gasten