Er zullen Lyme patiënten zijn die voldoen aan de drie punten genoemd in de oproep van het RIVM tweet
"Om de diagnose en behandeling van #lyme te kunnen verbeteren, zijn we op zoek naar volwassenen en kinderen met langdurige klachten door #lymeziekte. We zoeken specifiek patiënten die een negatieve #antistoftest (=standaardtest) hebben gekregen"; Bron
https://twitter.com/rivm/status/1022387601926496257Er zullen mensen-Lyme patiënten zijn die een negatieve Elisa test uitslag hebben gekregen en verder zijn gaan zoeken en testen als MELISA, LTT, EliSpot, bioresonantie, levendbloedanalyse en CD57-test laten doen en positieve uitslagen hebben gekregen/krijgen en op basis daarvan een Lyme diagnose krijgen/hebben gekregen.
Er zullen ook mensen zijn die enkel met bioresonantie en of levendbloedanalyse (LBA) laten testen en op basis daarvan een Lyme diagnose krijgen/hebben gekregen.
Misschien is het goed om in de LymeProspect studie dit onderdeel mee te nemen en onderzoek te doen naar testen en diagnosestelling en ook mee te nemen in het verlengde van de Victory studie?
De LTT testen zijn nog onvoldoende gevalideerd. Bij de Victory Validatie studie worden cellulaire testen onderzocht; lees meer Bron
https://www.amc.nl/web/specialismen/exp ... tests-.htm en informatie bij ZonMw over lopende projecten projectomschrijving en verslagen; Bron
https://www.zonmw.nl/nl/onderzoek-resul ... ming/lyme/Ontoereikende laboratorium diagnostiek en een onvoldoende groot behandelpakket zijn de belangrijkste problemen voor met name de groepen patiënten met gedissemineerde of laat ontdekte Lyme oftewel chronische ziekte van Lyme.
Door het gebrek aan vooral directe testen die de aanwezigheid van levende en of slapende Borrelia bacteriën kunnen aantonen wordt uitgeweken naar testen uit het alternatieve circuit. Testen waarvan volgens huidige wetenschappelijke maatstaven het onwaarschijnlijk is dat deze werken zoals bioresonantie.
Een van de mogelijke indelingen van Lymepatiënten die te maken kan zijn:
I. De groep
zekere lymepatiënten (diagnoses in acute fase op basis van verschijnselen en in latere fase met officieel erkende testen);
II. De groep
waarschijnlijk Lyme (diagnose op basis van een bij Lyme passend ziektebeeld met daarbij een positieve uitslag van laboratoriumtest die nog onvoldoende gevalideerd is zoals alle LTT testen);
III. De groep
mogelijke geclaimde Lyme (ziektebeeld dat bij Lyme zou kunnen passen in combinatie met niet erkende testen zoals bioresonantie of levend bloedanalyse).
Betere testen voor het aantonen van antistoffen, het aantonen van de cellulaire afweer en met name directe testen op aanwezigheid van de bacterie zelf zijn essentieel om te voorkomen dat patiënten te laat behandeld worden en er een grotere kans op blijvende schade plaatsvindt met slechte kwaliteit van leven en hoge persoonlijke en maatschappelijke kosten.
Daarnaast is er behoefte aan meer onderzoek naar behandelmethoden voor met name terugkerende en persisterende klachten van Lyme en er is behoefte aan meer onderzoek naar antibiotica combinatietherapieën.
Het lijkt mij goed als er meer duidelijkheid kan komen over de cellulaire testen, diagnosestelling en groepen van Lymepatiënten.
Ik heb positieve uitslagen van de LTT (Borrelia en co-infecties) en CD57 NK-cells testen bij BCA Duitsland gekregen. Ik heb geen gelegenheid gehad om een reguliere Elisa test en of een Western Blot test via de huisarts te doen.
Alle ernstige gezondheidsklachten werden in het verleden door de huisarts als een burn-out gediagnosticeerd en toen ik niet herstelde van de burn-out en als maar zieker werd is het als 'tussen de oren' bestempeld en werd de deur tot verwijzing en toegang tot verder onderzoek door de huisarts gesloten.
ME artsen stelden de diagnoses ME en Fibromyalgie en een stofwisselingsziekte/spierziekte/mitochondriale ziekte. Onderzoek naar Lyme met reguliere testen werd niet gedaan omdat de ME artsen niets met de ziekte van Lyme hadden.
Op basis van de klinische diagnose; Bron
https://lymevereniging.nl/lyme/diagnose/ het ontstaan van de ziekte, het verloop van de ziekte, de vele klachten (o.a. neurologische, reumatologische (spieren en later gewrichten), cardiologische, opthalmologische (ogen), erge helse neuropatische pijnen (24hrs in het hele lichaam en de spieren)) met de medische informatie in het dossier van vroeger die nog te traceren waren als de notitie insectenbeet door de huisarts en herinneringen en verificatie aan regelmatige insectenbeten van teken, nimfen, de rashes (rode strepen) en de verschillende keren verschenen ACA's op het lichaam in combinatie met de positieve uitslagen van de LTT (Borrelia en co-infecties) en CD57 NK-cells testen bij BCA Duitsland en de herinfecties na nieuwe teken- en nimfen beten met EM is de gestelde diagnose -chronische- Lyme juist.
Het kan onzekerheid geven bij mensen zo lang er niet bekend is of de cellulaire testen betrouwbaar zijn en of de gestelde Lyme en co-infecties diagnose op basis van de positieve uitslagen wel juist is. Validatie onderzoek is dan ook erg belangrijk en ik ben erg benieuwd naar de uitslagen van het Victory Project.
Ik hoop dat de cellulaire testen na Validatie als betrouwbaar kunnen worden aangemerkt. Mocht het niet zo zijn dan zal dat voor mij en veel andere mensen teleurstellend zijn.