TheoA schreef:Stop met malle geklets over code zwart
Het RIVM moet anders omgaan met de coronacijfers die elke dag bekend worden gemaakt. Dat heeft internist Marcel Levi gezegd in The Friday Move. Hij speelde een hoofdrol bij de Britse vaccinatiecampagne en was directeur van meerdere Londense ziekenhuizen.
Volgens Levi zijn het aantal ic-opnames van coronapatiënten niet interessant. 'We kijken naar iets wat niet relevant is. Dus ik zou zeggen: hoeveel ziekenhuisopnames zijn er vandaag.' Mensen die op de ic belanden zijn immers eerst te vinden in de cijfers over de ziekenhuisopnames. 'Hoeveel mensen er elke dag opgenomen zijn in het ziekenhuis, dat vind ik wel een goede maat van het aantal infecties in de samenleving. Daarbij horen ook de cijfers van hoeveel mensen er gevaccineerd zijn.' Levi stelt dat de cijfers over de ic-opnames een te verouderd beeld geven van de pandemie: 'De mensen die vandaag op de ic opgenomen worden, die waren al een week geleden in het ziekenhuis opgenomen en zijn drie weken geleden geïnfecteerd.'
https://www.bnr.nl/nieuws/gezondheid/10 ... code-zwart
TheoA schreef:Het ziet er niet goed uit voor het vaccin AstraZeneca. Een dubbelblind, randomized onderzoek (gisteren gepubliceerd!) liet geen effect zien van een dubbele dosis van dit vaccin op SARS-Cov-2 (Coronavirus).
Het lijkt er op dat het EMA iets te voorbarig is geweest met zijn (voorlopige) goedkeuring. Geen effect, wel serieuze en levensbedreigende bijwerkingen. Dit vaccin is rijp voor vernietiging!
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N ... Is.twitter
NB. De code ChAdOx1 staat voor het AstraZeneca-vaccin.
Dezelfde Marcel Levi: 'Internist Marcel Levi: "Kans op bijwerkingen AstraZeneca-vaccin extreem veel kleiner dan verongelukken"; Bron https://www.libelle.nl/mensen/marcel-le ... ca-vaccin/
De angst voor de bijwerkingen van het AstraZeneca-vaccin is groot, nadat er bekend werd gemaakt dat er trombose kan optreden na vaccinatie. Hoe terecht is deze angst? Internist Marcel Levi geeft vanaf nu wekelijks antwoord op de meest prangende corona-gerelateerde vragen. Deze week geeft hij duidelijkheid over het AstraZeneca-vaccin.
Marcel Levi is internist, voorzitter van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) en hoogleraar geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam.
Marcel Levi: “De bijwerkingen die we bij het AstraZeneca-vaccin zien, zijn wat hoofdpijn en een koortsig of grieperig gevoel. Maar deze klachten zijn in een paar uurtjes verdwenen. Een andere klacht is een stijve arm. Maar ook dit is vaak na een dag weg en wordt ook vernomen bij andere vaccinaties. Ik denk dat mensen zich hier niet zo snel druk om gaan maken. Daarnaast is er een zeer zeldzame en specifieke bijwerking van het AstraZeneca-vaccin. Het betreft een heel speciale vorm van trombose. Normaal is dit een ziekte die veel in de benen en longen optreedt. Maar in dit geval treedt het op in het hoofd en de darmen. Dat klinkt eng, maar de kans dat je dit krijgt is écht heel klein. En het is meestal goed te behandelen.”/
..Hoe belangrijk is vaccinatie?
“De kans dat je covid krijgt is echt heel hoog. En de kans dat je als 50-plusser met covid naar het ziekenhuis moet is óók groot. En van de 50-plussers met covid belandt één op de drie op de intensive care, en de helft daarvan overlijdt. Als je deze kans tegenover de kans op een eventuele bijwerking van het vaccin zet, dan is er wat mij betreft echt geen enkele discussie of inenten verstandig is of niet. Dit beschermt je tegen de ziekte en heeft als bijkomstigheid dat het de verspreiding van het virus stopt.”
“Ben je jonger dan 50? Dan is de kans op covid ook groot -de kans op besmetting hangt niet af van leeftijd- maar de kans dat je als jonger persoon in het ziekenhuis belandt of eraan overlijdt is een stuk kleiner. Maar die kans is nog altijd wel groter dan dat je een bijwerking van het vaccin krijgt. Dus ook voor deze groep geldt dat kiezen voor vaccinatie nog altijd de verstandigste keuze is.”..