De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Voor nieuws, actualiteiten en acties specifiek over Lyme-Borreliose.
Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Do 28 Okt 2021, 17:44

In herinnering Rood voor Altijd - het verhaal; Bron https://haerlemsbodem.nl/rood-voor-altijd-het-verhaal/
..Op 30 september 2018 werd er tijdens de Halve van Haarlem een sponsorloop gehouden ter ere van Rood en om geld op te halen voor Project Victory. Dit project houdt zich bezig met de verbetering van de diagnostiek van de ziekte van Lyme. Met deze sponsorloop werd een bedrag opgehaald van maar liefst €54.124,95.- Dit initiatief kwam van de vriendin van Rood. De ‘Haarlem jongens’ hebben natuurlijk ook hun steentje bijgedragen en meegelopen met de run. Uiteindelijk liepen er meer dan tweehonderd mensen in een ‘ROOD VOOR ALTIJD’- shirt mee met de run en dat was fantastisch! Op deze manier blijft Rood in gedachten en dat is prachtig..
NH Nieuws
29 september 2018
'Rode koning van Haarlem' geëerd met hardloopevenement: "Laurens zou ontzettend trots zijn"; Bron Bron https://www.nhnieuws.nl/nieuws/232137/R ... trots-zijn
..Ter nagedachtenis aan de 'rode koning van Haarlem' lopen tweehonderd vrienden morgen tien kilometer mee tijdens het hardloopevenement De Halve van Haarlem. Voorop loopt Minke, levenspartner van de dit jaar overleden Laurens Mulder. Zij loopt eerst de halve marathon en daarná nog eens tien kilometer. Minke: "31 kilometer, een kilometer voor elk jaar dat Laurens heeft geleefd."

Laurens overleed aan de gevolgen van een laat ontdekte ziekte van Lyme. Alle lopers van deze grote groep rennen de laatste honderden meters gezamenlijk naar de finish op de Grote Markt. Dat moet een massaal eerbetoon aan Laurens worden, en aan Minke die dan een fikse afstand achter de rug heeft.

De sponsorrun heet Rood voor Altijd. Rood was de bijnaam van Laurens, die opvallende rode krullen had. De deelnemers dragen allemaal een rood shirt met die tekst: Rood voor Altijd. Dezelfde leus die ook tijdens zijn uitvaart in De Lichtfabriek werd gescandeerd..

..Chronisch
Minke: "Na het overlijden van je vriend gaan er veel vragen door je heen. Zoals: wat als de diagnose eerder was gesteld? Ik vind het belangrijk dat andere mensen niet de chronische vorm meer krijgen."

De opbrengst van al dat hardlopen gaat op de geboortedag van Laurens, 22 oktober, naar de Lymevereniging en wordt geïnvesteerd in het onderzoek Victory, voor verbetering van de diagnostiek van de ziekte van Lyme..
ZonMw - Victory: Validation of Cellular tests for Lyme borreliosis - looptijd 2017 - 2021; Bron https://www.zonmw.nl/nl/onderzoek-resul ... rreliosis/ Het onderzoek is in de afrondende fase en de publicatie van de resultaten komt in zicht! Goed dat er veel mensen hebben meegewerkt aan het wetenschappelijk onderzoek.

BMC Infectious Diseases
Publicatie 20 augustus 2019
'Validation of cellular tests for Lyme borreliosis (VICTORY) study' by F.R. van de Schoor, M.E. Baarsma, S.A. Gauw, L.A.B. Joosten, B.J. Kullberg, C.C. van den Wijngaard & J.W. Hovius; Bron https://bmcinfectdis.biomedcentral.com/ ... 019-4323-6
Methods
VICTORY is a prospective two-gate case-control study. We strive to include 150 patients who meet the European case definitions for either localized or disseminated LB. In addition, we aim to include 225 healthy controls without current LB and
60 controls with potentially cross-reactive conditions. We will perform four different cellular tests in all of these participants, which will allow us to determine sensitivity and specificity. In LB patients, we will repeat cellular tests at 6 weeks and 12 weeks after start of antibiotic treatment to assess the usefulness as ‘test-of-cure’. Furthermore, we will investigate the performance of the different cellular tests in a cohort of patients with persistent symptoms attributed to LB.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Sproetje
Berichten: 3422
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:33

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Sproetje » Do 28 Okt 2021, 23:07

Is het wetenschappelijk en medisch verantwoord om de 'Phelix Phage Borrelia test', disulfiram, dapsone en hygromycin A te promoten bij de Lyme patiënten? De vorige besturen hadden niet voor een dergelijke werkwijze gekozen.


Een vraag aan jou Roxy: is het verantwoord om een antistoffentest, die nogal wisselt per lab te GEBRUIKEN?
Of: Is het verantwoord om iemand te laten wachten op ab totdat de klassieke EM zich heeft ontwikkeld tot een grote van 5 cm?

Ik zou jouw visie hierop ook wel eens willen weten.


En nog een vraag voor jou:

Is het verantwoord om vitamine B12 spuiten te promoten aan een doodzieke lymie die naar betrouwbare informatie zoekt?
Of erger nog, aan te bevelen?

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Vr 29 Okt 2021, 12:02

@Sproetje, heb je het betreffende topic en de Lyme en de B12 casus goed gelezen? Daaruit blijkt dat het anders zit dan dat je suggereert.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Vr 29 Okt 2021, 14:23

Stand van zaken 2021
Tweede Kamer
15 oktober 2021
Brief regering - Stand van zakenbrief Moties en toezeggingen begroting 2021; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2021D39024
Voortgang van het expertisecentrum Lyme en de wachtlijsten & Aandacht voor capaciteit in ziekenhuizen rondom Lyme
De voormalig minister voor MZS heeft de Kamer toegezegd om de Kamer te informeren over de voortgang van het expertisecentrum Lyme en wachtlijsten, en gesprekken die ik zorgverzekeraars en ziekenhuizen zou hebben over aandacht voor capaciteit in ziekenhuizen rondom Lyme. Helaas maar vanzelfsprekend was er de afgelopen anderhalf jaar geen ruimte voor dit gesprek vanwege de drukte in de ziekenhuizen. Wanneer de situatie het toelaat zullen deze gesprekken gevoerd worden.
De capaciteit van het Lymeziekte-expertisecentrum is uitgebreid; Bron https://www.amc.nl/web/specialismen/exp ... m-amlc.htm

Oktober 2021: Erkend Lymeziekte-expertise centrum
Het Amsterdam UMC Multidisciplinair Lymeziekte Centrum (AMLC) is onlangs wederom benoemd tot expertise centrum ook het gebeid van lymeziekte door de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) en het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Het AMLC speelt nationaal en internationaal een belangrijke rol in de zorg voor patiënten met een verdenking op Lymeziekte of een andere door teken overdraagbare infectieziekte. Daarnaast initieert en participeert het centrum in wetenschappelijk onderzoek en onderwijs.
Stand van zaken - Lymevereniging
Bron https://lymevereniging.nl/vragen-en-ant ... secentrum/ ..Op het eerste punt na (meld of informatieplicht) zijn de afgelopen jaren onderzoeken gestart via het RIVM en ZonMW c.q. starten er dit jaar vier nieuwe door ZonMW gefinancierde onderzoeken. De nascholing van huisartsen is dit voorjaar ook gestart middels een E-learning module die gratis door de NHG aan alle huisartsen en huisartsen in opleiding is aangeboden..
Nederlands Lymeziekte-expertisecentrum - het nieuwe Beleidsplan; Bron https://www.amc.nl/web/specialismen/exp ... entrum.htm
..Momenteel wordt er door alle partijen hard gewerkt aan een nieuw beleidsplan. De basisvoorwaarden en enkele onderzoeksactiviteiten die de basis zullen vormen van dit nieuwe plan zijn reeds overeengekomen. Dit plan zal in de loop van 2021 worden gepresenteerd..

Het is nog afwachten hoeveel subsidie er naar het Lymeziekte-expertisecentrum voor de volgende periode(jaren) zal gaan.

Stand van zaken 2021
Tweede Kamer
21 september 2021
35 925 XVI - Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport voor het jaar 2022
Memorie van toelichting nr 2; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2021D31851
Subsidies
Ziektepreventie

De minister zorgt op het terrein van de ziektepreventie subsidies (€9,1 miljoen) voor een goede bescherming tegen infectieziekten, preventie van chronische ziekten en de jeugdgezondheidszorg (JGZ) door onder andere te zorgen voor:

..- subsidiëring van het Nederlands Lymeziekte-expertisecentrum dat zich inzet om de preventie, diagnostiek en behandeling van de ziekte van Lyme te verbeteren, waarbij alle betrokken partijen hun eigen inbreng leveren..
..- subsidiëring van de stichting Q-support om patiënten, die na de Q-koorts-epidemie te maken hebben met langdurige klachten, te onder­ steunen, te adviseren en te begeleiden..

..COVID-19
Voor de nazorg van COVID-19 patiënten is door Q-support - met de ervaringen voor de Q-koortspatiënt als basis - een C-support (€3,9 miljoen) ingericht..
Stand van Zaken 2020
Tweede Kamer
15 september 2020
De Begroting Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (XVI) voor het jaar 2021 (35570-XVI) is aangenomen op 8 december 2020; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2020P19915
Memorie van toelichting (35570-XVI-2); Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2020D33212
Subsidies
Ziektepreventie
De minister zorgt op het terrein van de ziektepreventie subsidies (€10,7 miljoen) voor een goede bescherming tegen infectieziekten, preventie van chronische ziekten en de jeugdgezondheidszorg (JGZ) door onder andere te zorgen voor:

..- subsidiëring van het Nederlands Lymeziekte-expertisecentrum dat zich inzet om de preventie, diagnostiek en behandeling van de ziekte van Lyme te verbeteren, waarbij alle betrokken partijen hun eigen inbreng leveren..
..- subsidiëring van de stichting Q-support om patiënten, die na de Q-koorts-epidemie te maken hebben met langdurige klachten, te onder­ steunen, te adviseren en te begeleiden..

..COVID-19
Voor de nazorg van COVID-19 patiënten zal Q-support - met de ervaringen voor de Q-koortspatiënt als basis - een C-support inrichten (€2,4 miljoen)..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Za 30 Okt 2021, 14:09

Stichting Biowetenschappen en Maatschappij (BWM)
Week van de Teek 2021
19 april 2021
Boekje 'Lymeziekte - Over tekenbeetziekten en tekenbeetziekten'; Bron https://www.biomaatschappij.nl/product/lymeziekte/

Het boekje is een aanrader om te lezen. Voor alle Lyme en chronische Lyme patiënten die een uitdaging aan willen gaan en met een objectieve en een open blik meer te weten willen komen over de verschillende én de ingewikkelde vraagstukken die bij de ziekte van Lyme voor komen. Er komen allerlei verschillende en interessante onderwerpen aan bod als onder andere: soorten teken, biologische en ecologische aspecten, de wetenschappelijke onderzoeken bij het NLe, reguliere behandeling, natuurlijke behandelingen, testen, patiëntenorganisatie de Lymevereniging, de ziekte van Lyme en andere tekenbeetziekten, disulfiram komt ter sprake als ook de fagentest en 'stamceltherapie' en nog veel meer.
Voor geïnteresseerden een pdf van het boekje; Bron https://www.biomaatschappij.nl/wp-conte ... DF-DEF.pdf
Omschrijving
In Lymeziekte is de meest actuele kennis over de ziekte verzameld. Niet alleen de medische aspecten van de ziekte worden belicht, maar ook de biologische en de ecologische aspecten van de teek en zijn gastheren. De meest voorkomende vragen worden beantwoord, zoals: hoe groot is de kans op besmetting na een tekenbeet, welke risico’s loop je zonder behandeling, kun je een tekenbeet hebben gehad zonder het te merken, hoe vaak gaat een infectie over in een chronische ziekte en wat zijn de richtlijnen – en maatwerk – bij de behandeling.

Aan dit boek werkten wetenschappers en specialisten mee van het Amsterdam UMC, Gassner Biologisch Risico Advies, Gelre Ziekenhuis Apeldoorn, Harvard University, HAS Hogeschool, Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, Radboudumc, RIVM centrum infectieziektebestrijding, Streeklab Haarlem, Swedish University of Agricultural Sciences, Universiteit van Antwerpen en Wageningen University & Research.
Bron https://www.zonmw.nl/nl/onderzoek-resul ... ming/lyme/ ..Er is tegenwoordig online veel informatie te vinden over teken en tekenbeetziekten, maar het blijft lastig te beoordelen hoe volledig en betrouwbaar deze is. Daarom willen we in het zojuist verschenen boek Lymeziekte; over teken, tekenbeten en tekenbeetzieken deze complexe materie verduidelijken voor een breed publiek. Ook is er online informatie op biomaatschappij.nl. We beschrijven de verschillende oorzaken van langdurige aan lymeziekte toegeschreven klachten en bespreken hoe daar mee om te gaan. Ik ben ervan overtuigd dat dit bijdraagt aan wederzijds begrip tussen arts en patiënt, en aan behandeling op maat voor patiënten met langdurige invaliderende klachten..
Klopt de regelmatig gebruikte stelling 'dat er 45 jaar heel weinig onderzoek is gedaan'?
NPO radio5
22 juni 2020
Bertop5
Van nu naar toen: de ontdekking van de ziekte van Lyme in Nederland; Bron https://www.nporadio5.nl/bertop5/gemist ... -nederland
Interview met de oud-voorzitter van de Lymevereniging. De oud-voorzitter vertelt onder andere '45 jaar is er heel weinig onderzoek naar gedaan'.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

TheoA
Berichten: 202
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:10

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor TheoA » Za 30 Okt 2021, 15:59

Roxy schreef:Stichting Biowetenschappen en Maatschappij (BWM)
Week van de Teek 2021
19 april 2021
Boekje 'Lymeziekte - Over tekenbeetziekten en tekenbeetziekten'; Bron https://www.biomaatschappij.nl/product/lymeziekte/

Het boekje is een aanrader om te lezen.
……
Aan dit boek werkten wetenschappers en specialisten mee van …

Niet voor het eerst maakt Roxy melding van dit boek.
Het betreft hier echter een commercieel product. Dat valt dus onder reclame.
Aan de moderatie daarom de vraag of met het (herhaaldelijk) aanprijzen van dit boek niet de forumregels worden overtreden.

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Za 30 Okt 2021, 16:46

@TheoA, op het forum staan verschillende topics waarin allerlei verschillende boeken over de ziekte van Lyme worden aangeraden. Boeken van (overleden) patiënten, behandelaars, Lyme artsen, activistische boeken.
Dit boekje heb ik gelezen en er staat veel informatie in. Dat kan zeker ook andere Lyme en chronische Lyme patiënten en andere zorgverleners als huisartsen, medisch specialisten etc. helpen bij de consulten en het goed&beter in gesprek kunnen gaan over de ziekte van Lyme, de diagnosestelling, de anamnese, de testen en de te volgen behandeling.

Je bent tegen de samenwerkende partners (Amsterdam UMC, Radboudumc, Rivm) van het NLe de wetenschappers&onderzoekers, de Lyme specialisten, politiek Den Haag, de overheid, idem bij Covid-19 met als onderbouwing verschillende dubieuze sites met Covid-19 desinformatie/nepnieuws dat als de waarheid wordt gezien.
Teleurstelling, boosheid, frustratie, verdriet het is herkenbaar. Huisartsen hebben bij mij bij de ziekten Lyme en B12 tekort/B12 deficiëntie medische fouten gemaakt die mijn gezondheid ernstig hebben geschaad.
Als dat niet was gebeurd was ik mijn goede werkzame, sportieve en maatschappelijke&sociale leven niet kwijtgeraakt en had ik geen aangepast leven hoeven te leiden. Toch heb ik er voor leren kiezen om er niet in te blijven hangen omdat het niets oplost en het niet bevorderlijk is voor de gezondheid. Het leven is daar te kort voor en ik probeer elke dag er het beste van te maken.

Hoe draag je zelf een steentje bij aan informatie voor de (nieuwe) Lyme en de (nieuwe) chronische Lyme patiënten? De pdf van het boekje is gratis je hoeft het niet te lezen maar misschien zijn er andere mensen-leden die wel geïnteresseerd zijn en het boekje willen lezen.

De patiënten groep in Nederland is in vergelijking met andere ernstige ziekten realistisch gezien toch klein te noemen. Echter elke patiënt die overkomt wat mij en anderen is overkomen is er een te veel. Dat betekent in de praktijk dat iedereen (wetenschappers & onderzoekers en Lyme specialisten) hard blijft werken om de ziekte van Lyme onder de aandacht te krijgen en te houden, om subsidie gelden te krijgen, capaciteitsuitbreiding te krijgen, etc. Ik hoop dan ook dat het voor de (nieuwe) Lyme patiënten in de nabije toekomst beter gaat worden qua testen, onderzoeken en behandelingen.

Stand van zaken 2021
Tweede Kamer
15 oktober 2021
Brief regering - Stand van zakenbrief Moties en toezeggingen begroting 2021; Bron https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken ... 2021D39024
Voortgang van het expertisecentrum Lyme en de wachtlijsten & Aandacht voor capaciteit in ziekenhuizen rondom Lyme

De voormalig minister voor MZS heeft de Kamer toegezegd om de Kamer te informeren over de voortgang van het expertisecentrum Lyme en wachtlijsten, en gesprekken die ik zorgverzekeraars en ziekenhuizen zou hebben over aandacht voor capaciteit in ziekenhuizen rondom Lyme. Helaas maar vanzelfsprekend was er de afgelopen anderhalf jaar geen ruimte voor dit gesprek vanwege de drukte in de ziekenhuizen. Wanneer de situatie het toelaat zullen deze gesprekken gevoerd worden.
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Ma 01 Nov 2021, 16:11

Project Victory - validatie onderzoek van de 4 cellulaire testen: 1) the Spirofind Revised (Oxford Immunotec), 2) the QuantiFERON-LB (QIAGEN Sciences), 3) the Lyme iSpot (Autoimmun Diagnostika/Genome Identication Diagnostics) en 4) the Lymphocyte Transformation Test-Memory Lymphocyte Immunostimulation Assay (LTT-MELISA, InVitaLab); Bron https://www.expertisecentrumlyme.nl/onderzoek/victory

ZonMw - Victory: Validation of Cellular tests for Lyme borreliosis - looptijd 2017 - 2021; Bron https://www.zonmw.nl/nl/onderzoek-resul ... rreliosis/ Het onderzoek is in de afrondende fase en de publicatie van de resultaten komt in zicht; ik ben benieuwd!

Zal nummer 4) LTT-MELISA, InVitaLab een goede en betrouwbare test blijken te zijn?
Prohealth - LTT Borrelia onderzoek: betrouwbare Duitse Lyme test; Bron https://www.prohealth.nl/melisa-borrelia-ltt-test/
..Indien de klachten al geruime tijd spelen (zelfs meer dan 10 jaar) dan kan dit LTT onderzoek nog worden toegepast..
Stichting Tekenbeetziekten - diagnose; Bron https://www.tekenbeetziekten.nl/de-teek ... /diagnose/
..De LTT-MELISA test kan inmiddels als behoorlijk betrouwbaar aangemerkt worden..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~

Sproetje
Berichten: 3422
Lid geworden op: Di 28 Okt 2014, 20:33

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Sproetje » Wo 03 Nov 2021, 23:12

Sproetje schreef:
Is het wetenschappelijk en medisch verantwoord om de 'Phelix Phage Borrelia test', disulfiram, dapsone en hygromycin A te promoten bij de Lyme patiënten? De vorige besturen hadden niet voor een dergelijke werkwijze gekozen.


Een vraag aan jou Roxy: is het verantwoord om een antistoffentest, die nogal wisselt per lab te GEBRUIKEN?
Of: Is het verantwoord om iemand te laten wachten op ab totdat de klassieke EM zich heeft ontwikkeld tot een grote van 5 cm?

Ik zou jouw visie hierop ook wel eens willen weten.


En nog een vraag voor jou:

Is het verantwoord om vitamine B12 spuiten te promoten aan een doodzieke lymie die naar betrouwbare informatie zoekt?
Of erger nog, aan te bevelen?


Roxy schreef:@Sproetje, heb je het betreffende topic en de Lyme en de B12 casus goed gelezen? Daaruit blijkt dat het anders zit dan dat je suggereert.


Het zijn geen suggesties
viewtopic.php?f=17&t=2559

Wil je met dat topic van jou beweren dat B12 spuiten een lymepatiënt kan genezen?

Gebruikersavatar
Roxy
Berichten: 8298
Lid geworden op: Wo 29 Okt 2014, 12:14

Re: De Nederlandse Vereniging voor Lyme Patiënten (NVLP)

Berichtdoor Roxy » Do 04 Nov 2021, 00:11

@Sproetje, met alle respect het is niet netjes om een casus dat in pv staat in het openbaar te gaan bespreken. Overigens noem ik nergens op het forum dat de ziekte van Lyme met B12 injecties zou zijn te genezen. B12 deficiëntie en de ziekte van Lyme zijn twee aparte ziekten die naast elkaar kunnen bestaan en beide moeten goed worden behandeld.

Mag ik aanraden alvorens een discussie aan te gaan om eerst goed kennis te nemen van de complexe materie B12 deficiëntie op medisch en wetenschappelijk gebied? Momenteel is er helaas nog onvoldoende kennis aanwezig.
Ter algemene informatie; Stichting Tekenbeetziekten 30 juli 2021 - Lyme en vitamine B12 tekort; Bron https://www.facebook.com/Tekenbeetziekten/
Lyme en vitamine B12 tekort
Als je het klachtenbeeld van Lyme vergelijkt met de klachten, veroorzaakt door een vitamine B12 tekort, valt al snel op dat er verbazend veel overeenkomsten zijn! Reden genoeg om dit hier eens aan te kaarten.

Een vitamine B12 tekort wordt vaker gezien bij mensen die te maken hebben met een chronische aandoening zoals Astma, Psoriasis, MS, Reuma etc. Het is dus de moeite waard om bij Lyme-achtige klachten ook de vitamine B12 te laten controleren.

Lees jezelf bij een vermoeden goed in; op het gebied van diagnose en behandeling is, net als bij Lyme, de nodige controverse. Lang niet alle (huis)artsen blijken goed op de hoogte te zijn, richtlijnen worden ook rond B12 tekort te vaak rigide gehanteerd, terwijl ook hier geldt dat behandeld moet worden op geleide van klachten. Over bloedwaarden bestaat verschil van mening, het zogenaamde ‘grijze gebied’ in combinatie met neurologische klachten wordt al te vaak ontkend of genegeerd. Ook over de wijze van behandeling bestaat verschil van inzicht. Kortom: het is voor een chronische Lymepatient een ‘feest van herkenning’…. Laat je er desondanks niet van weerhouden het eea uit te laten zoeken.

Als je dan toch je bloedwaarden laat checken, neem dan meteen de vitamine D3 mee. Ook die blijkt bij mensen met een chronische aandoening nogal eens te laag te zijn. Dat tekort kan de klachten door Lyme versterken.

Er valt natuurlijk nog veel over te zeggen, maar daar is onze Facebook pagina niet de geëigende plaats voor.
Voor meer informatie:
https://b12-institute.nl/
https://stichtingb12tekort.nl/
Fijne, informatieve Facebook groep gerund door ervaringsdeskundigen: https://www.facebook.com/groups/807408932663995/
Interessant en leerzaam artikel over oxidatieve stress - Vitamine B12: tijd voor de vertaalslag van celbiologische kennis naar de medische praktijk; Bron https://b12-institute.nl/vb12-medz-27102017/
..In geval van oxidatieve stress, wat bijvoorbeeld veroorzaakt kan worden door ziekte en psychische stress, is er een overmaat aan afvalstoffen van zuurstof. Deze oxideren vitamine B12, waardoor het niet meer werkt. Er is dan meer vitamine B12 nodig om hetzelfde effect te bereiken (5).

De rol van vitamine B12 is het vertalen van de metabole situatie in het lichaam naar de behoefte aan en synthese van nieuwe cellen, enzymen en neurotransmitters. In geval van ziekte en stress is er daarom meer behoefte aan vitamine B12..
MedZ Vakblad voor Huisartsen met eigen Praktijk http://www.vphuisartsen.nl/
27 oktober 2017
Bron; MedZ 5 http://www.vphuisartsen.nl/medz-archief/

First International Conference on Vitamin B12 Deficiency in Clinical Practice 19 & 20 mei 2022; Bron https://b12conference2022.nl/nl/welkom/
Doelstelling; Bron https://b12conference2022.nl/nl/doel-en ... ntie-2022/
Het doel van de tweedaagse conferentie is om wetenschappers en artsen van over de hele wereld samen te brengen. Deskundigen op het gebied van vitamine B12 tekort en vitamine B12- en folaat-metabolisme ontmoeten de artsen en wetenschappers uit de doelgroep:
huisartsen, artsen en specialisten zoals kinderartsen, neurologen, internisten, gastro-enterologen, psychiaters, klinisch chemici, voedingsdeskundigen en biomedische wetenschappers.

Waarom is deze conferentie zo belangrijk voor zoveel verschillende zorgverleners?
B12 deficiëntie beïnvloedt veel systemen in het lichaam en wordt gemakkelijk over het hoofd gezien.

Tijdens de conferentie willen we
- een brug slaan tussen de klinische chemie en de klinische praktijk
- wetenschappelijk onderzoek en updates over de nieuwste ontwikkelingen met een hoge klinische relevantie uitwisselen
- inventariseren wat wel en niet is onderzocht, en welk onderzoek nodig is om de klinische resultaten van de patiënten te verbeteren

MEDICAL EDUCATION CREDITS
Voor alle disciplines wordt het maximale aantal van 12 accreditatiepunten aangevraagd.
Sprekers: vooraanstaande wetenschappers & onderzoekers, artsen en internisten uit Nederland en uit het buitenland; Bron https://b12conference2022.nl/nl/uitgeno ... -sprekers/
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~


Terug naar “Nieuws, Actualiteiten en Acties”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten